HURTOWNIA BUDOWLANA W OPOLU – Elewacje, Farby, Tynki, Ceramika, Dachy, Izolacje
Wilgoć w murach szkodzi domowi

Wilgoć w murach szkodzi domowi

Istotnym dla klientów elementem wpływającym na wybór materiałów izolacyjnych jest ich cena – przyznaje Radosław Olczyk, właściciel hurtowni zmateriałami budowlanymi z Krasiejowa. Stąd najpopularniejsze są styropiany, masy bitumiczne i folie kubełkowe. Tymczasem niekiedy lepiej zastosować droższe, ale dające lepsze efekty izolacyjne produkty, np. styrodur zamiast styropianu.

pdf-3

Krzysztof Okoń z hurtowni materiałów budowlanych z Opola pytany o kryteria wyboru produktów izolacyjnych wymienia: warunki wodnogruntowe (rodzaj gruntu na granicy i poniżej granicy posadowienia obiektu, rodzaj wody, jaka będzie oddziaływać na fundament), głębokość posadowienia obiektu oraz określenie, czy fundament będzie ocieplany czy nie. Wówczas ważny jest wybór materiałów nie działających degradująco na płyty ocieplające.

Do wyboru mamy preparaty bitumiczne oraz mineralne powłokowe działające wgłębnie. Wśród preparatów bitumicznych wyróżniamy rozpuszczalnikowe i wodorozcieńczalne oraz cienko powłokowe stosowane do hydroizolacji przeciwwilgociowych i grubo powłokowe stosowane do każdego rodzaju hydroizolacji, także przy wodzie działającej pod ciśnieniem – wyjaśnia Krzysztof Okoń.

Najbardziej uniwersalne są masy bitumiczne grubowarstwowe. Mogą być jedno lub dwuskładnikowe.Można z nich wykonać każdy rodzaj hydroizolacji: od przeciwwilgociowej do przeciw wodnej. Te wodorozcieńczalne z kolei są bezpieczne w kontakcie ze styropianem. Stosowane są zarówno do izolacji ścian fundamentowych, jak i posadzek na gruncie.

Krystian Kondej, przedstawiciel producenta materiałów izolacyjnych, dodaje, że przy wykonywaniu hydroizolacji piwnic dobrze jest stosować masy bitumiczne z dodatkiem tworzyw sztucznych. Mają konsystencję półpłynną, nakładane są przez szpachlowanie i umożliwiają wykonanie ciągłej hydroizolacji pozbawionej połączeń i spoin. Są przy tym łatwe w stosowaniu, wodoszczelne i pokrywają rysy. Najnowszymi materiałami hydroizolacyjnymi o szerokim zastosowaniu w budownictwie są mikrozaprawy uszczelniające. To wyroby na bazie modyfikowanych cementów.Można nimi izolować też tarasy czy balkony – informuje Krzysztof Okoń z hurtowni z Opola.


Udostępnij link:

Related articles

Niniejsza strona internetowa może używać technologii cookie głównie w celach zapewnienia prawidłowego działania, ale także m.in. w celach statystycznych i reklamowych. Akceptacja przyjmowania plików cookie może zostać odwołana za pomocą ustawień przeglądarki.

Dane Kontaktowe


BEST Materiały Budowlane Sp. z o.o.
45-123 Opole ul. Budowlanych 66

Dane Firmy

Tel.: 77 500 56 00
Tel.: 77 500 56 01

NIP: 7543076146
KRS: 0000480675
REGON: 161555440

Zeskanuj i zadzwoń